TradeRota
top of page
  • Lead generation, işletmelere hedef kitlelerine ulaşmak için uygun potansiyel müşterileri belirleme imkanı sağlar. Bu süreçte pazar araştırmaları, veri analizi ve müşteri segmentasyonu gibi yöntemler kullanılır. Böylece doğru hedef kitleye odaklanarak potansiyel müşteri havuzunu oluşturmak mümkün olur.

  • Lead generation, potansiyel müşterilerin ilgisini çekebilecek içerikler, teklifler veya kampanyalar sunarak onları markaya yaklaştırmayı amaçlar.

  • Lead generation sürecinde elde edilen potansiyel müşteriler, daha sonra müşteri dönüşümü için adımlar atılmasını gerektirir. Bu adımlar, potansiyel müşterilerle iletişim kurmayı ve onları marka için satın alma aşamasına yönlendirmeyi içerir. İyi bir lead generation stratejisi, potansiyel müşterilerin satın alma kararı verme sürecinde etkili olur ve işletmelerin daha fazla müşteri kazanmasını sağlar.

  • Firmalar pazarlama faaliyeti yürüttükleri pazardaki firmalar ile iş yapabilmek için şirket sahipleri veya şirkettedeki karar alıcı kişilerle görüşmesi gerekir fakat bu kişilere ulaşmak bazen şirket ile defalarca telefon görüşmesi vada e-postalaşmayı gerektirdiğinden zaman kaybettirir.

  • Aynı zamanda gönderilen e-postaların açılıp açılmadığını ve açılanların e-postanın ne kadarı okunduğu bilmemek firmaya e-posta ve teklif stratejilerinin geliştirmesini engeller

  • Farklı müşteri segmentlerine göre e-postalar hazırlamak ve göndermek zaman alır bununla birlikte bir kaç e-posta taslağını bütün potansiyel müşteriler için kullanmakta fırsat kaçırmalara neden olur.

  • Biliyoruz ki firmaların sosyal medya reklamlarındaki en büyük beklentileri daha fazla müşteri kazanmak ve dönüşüm oranlarını artırmaktır. Bazen reklam bütçeleri gereksiz algılanabilir. Bunun nedenin yanlış reklam stratejileri yapılan reklamlar olduğunun farkındayız.

  • Reklamlarının tıklanma oranlarının yüksek olması, hedef kitleyi etkileyeci ve dikkatlerini çekme konusunda başarılı olmak istenir. Fakat, reklamların hedef kitleye uygun olarak kişiselleştirilmiş ve özelleştirilmiş içerikler metin yazarlığı yeteneği ve farkındalık, olta, ilgi, arzu gibi teknikler kullanılmasını gerektirir.

  • Bununla birlikte günümüzdeki profesyonelce reklam veren firmalar reklam vermeden önce A/B testleri testleri yaparak en iyi reklam stratejisini belirler aynı zamanda şirketlerinin dijital servetlerini oluşturur.

I'm a testimonial. Click to edit me and add text that says something nice about you and your services. Let your customers review you and tell their friends how great you are.

Robb Walters

This is your Services Page. It's a great opportunity to provide information about the services you provide. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want to share with site visitors.

bottom of page