TradeRota
top of page

TİCARİ VERİ BANKASI

 Hedef Firma İstihbaratı

Bizim tüm yaptıklarımız bilgisizlikten süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumaktır. Biz ticarette bilginin güç olduğuna ve güç başlangıcının bilmek olduğuna inanırız. Bizim ilkel ihracat yöntemlerine meydan okuyuşumuz, şirketlere nokta atışı ihracat yaptıracak müşteri bilgileri paylaşmamızdır.

wepik--20230609195636w87K.png
  • İhracatçı şirketler kaynaklarını doğru kullanmaktan emin olmak için hedef olarak belirlediği müşteri ile ticaret yapmadan önce onları daha iyi anlayabilmek, pazardaki rolünü ve ithalat yapma potansiyelini öğrenmek isteyebilirler.

  • Bu nedenle firmayı hedef olarak belirlemeden önce müşterinin ithalat yaptığı ülkeleri, birlikte çalıştığı firmaları, satın aldıkları ürünleri, fiyatları ve operasyon tarihleri hakkında kapsamlı bilgi edinmek gerekir.

  • Aynı zamanda günümüz dış ticaretinde ​profesyonel ihracatçılar yeni müşteriler kazanmak için rakip firmaların müşterilerini ve fiyatlandırmaları hakkında istihbarat toplayarak, tespit ettikleri potansiyel yeni müşterilere ret edemeyecekleri fiyatlar verip, rekabette her zaman bir adım önde olurlar.

2345_edited.png
Ekran Resmi 2023-06-11 19.31_edited.jpg
wepik--20230609195636w87K.png
IMG_4246_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 20.02_edited.jpg
  • Hedef olarak belirlenen firmayı anlayamamak, potansiyelini ve pazardaki rolü durumunda yetersiz bilgi ve anlayışlar nedeniyle önemli fırsatlar kaçırılabilir, yanlış stratejiler uygulanabilir ve sonuç olarak zaman ve para israf edilebilir.

  • Hedef firma hakkında ithalat yaptığı ülkeleri, birlikte çalıştığı firmaları, satın aldıkları ürünleri, fiyatları ve operasyon tarihlerini tespit etmek için güvenilir güncel ticaret verilerine erişim sağlamak kolay değildir. Bu nedenle yeterli bilgiye sahip olunmadığı takdirde, yanlış müşteri seçimi, yanlış stratejik kararlar ve belirsizlik riskleri ihracat yapmayı güçleştirir ve gereğinden fazla kaynak kullanımına sebep olabilir.

  • İhracatta profesyonel olmayan firmaların yaptıkları en yaygın hatalardan bazıları ise, ürünlerini satma çabasıyla fiyatlandırmayı düşük seviyede tutmaktır. Kısa vadeli kazanç sağlama taktikleri sürdürülebilir stratejilerden uzaktır. Bununla birlikte üretimini dahi yapmadığı ürün üzerinden %100 gibi kar marjları ile ürünün satılmaya çalışılması rakip kavramının olmamasını gerektirir.

wepik--20230609195636w87K.png
  • TradeRota, güncel ve kapsamlı ticaret verileri sağlayarak ihracat yapan firmaların hedef müşterilerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur. İthalat yapılan ülkeler, işbirliği yapılan firmalar, satın alınan ürünler, fiyatlar ve operasyon tarihleri gibi bilgilere erişim sağlar. Bu sayede firmalar, doğru müşterileri belirleyerek potansiyel fırsatları kaçırma riskini azaltır.

  • TradeRota, rakip firmaların faaliyetlerini inceleyerek yanlış stratejilerden kaçınmanıza yardımcı olur. Rakip firmaların müşteri profilleri, ticaret miktarları, fiyatlandırmaları ve operasyon tarihleri gibi stratejik bilgilere erişim sağlar. Böylece firmalar, rekabetçi bir ortamda doğru stratejiler ile rekabette her zaman bir adım önde olurlar.

JPEG görüntüsü-17F8590AD321-1_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 20.02.30.png
  • TradeRota'nın sağladığı rapor, firmalara güvenilir verilere dayalı kararlar almalarında yardımcı olur. Doğru veriler ve analizler sayesinde, yanlış müşteri seçimi veya hatalı fiyatlandırma gibi hatalardan kaçınılır. Böylece firmalar, kaynaklarını doğru bir şekilde yönlendirerek daha etkili bir ihracat stratejisi oluşturabilirler.

Bizimle İletişime Geçin

Bizi Takip Edin

bottom of page