TradeRota
top of page

TİCARİ VERİ BANKASI

Tedarikçi Firma İstihbaratı

Bizim tüm yaptıklarımız bilgisizlikten süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumaktır. Biz ticarette bilginin güç olduğuna ve güç başlangıcının bilmek olduğuna inanırız. Bizim ilkel ihracat yöntemlerine meydan okuyuşumuz, şirketlere nokta atışı ihracat yaptıracak müşteri bilgileri paylaşmamızdır.

wepik--20230609195636w87K.png
 • İthalat yapan firmalar her zaman alternatif tedarikçileri değerlendirmek ister. Çünkü mevcut tedarikçi firmalara olan bağımlılığı azaltmak, beklenmedik durumlarda veya tedarikçi sorunlarıyla karşılaşıldığında iş sürekliliği tehlikeye atmaz.

 • Aynı zamanda ürün çeşitliliğini artırır ve maliyet karşılaştırmaları yaparak ve daha iyi anlaşmalar elde etme imkanı sağlar.

 • Fakat firmaların iş yapma güvenirliği, tedarik potansiyelleri ve fiyatlandırmaları gibi sorular ithalatçı firmayı düşündürebilir

JPEG görüntüsü-E8E95A6E318D-1_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 21.06_edited.jpg
wepik--20230609195636w87K.png
JPEG görüntüsü-C8B529D9B043-1_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 21.23_edited.jpg
 • Alternatif tedarikçileri değerlendirmeyen firmalar, mevcut tedarikçi firmalara bağımlı kalmakla beraber, tedarik süreçlerinde yaşanabilecek sorunlar karşısında çözümsüz kalma riskiyle karşı karşıya olabilirler. Bu durum, iş sürekliliğini tehlikeye atar, müşteri memnuniyetini olumsuz etkiler ve yerel pazardaki gücünü zayıflatabilir.

 • Aynı zamanda rakiplerinizin alternatif tedarikçilerle işbirliği yaparak daha düşük maliyetlerle ürün çeşitliliğini artırmaları durumunda, rekabette ve çeşitte geri kalınabilir ve müşterilerin firma tercihleri değişebilir. Bununla birlikte tedarikçi firmanın diğer firmalara izlediği fiyat politikasını bilmeden herhangi bir ithalat yapmak, ürünlerin satın alınabilir fiyatlardan daha yüksek bir maliyetle temin etmenize neden olabilir.

 • Yapılan en yaygın hatalardan ise ithalatçı firmalar ürünlerini tedarik ettikleri ihracatçı firmaların diğer firmalarda ve pazarlarda uyguladığı fiyatlandırma hakkında yeterli bilgiye sahip olunmadığından, ürünün alınabileceği en düşük fiyat fırsatını kaçırmaktır.

wepik--20230609195636w87K.png
 • TradeRota, yeni alternatif tedarikçilerin kapsamlı analizini yaparak mevcut tedarikçi firmaların rakiplerini tespit etmekte ve ithalatçı firmalara ürünün farklı çeşitlerini, kalitelerini ve fiyatlandırmaları hakkında bilgi edinme imkanı sunar. Bu sayede ithalatçı firmalar stratejik üstünlükleri ile gelecek ticaretlerinde rekabet avantajı elde eder.

 • Alternatif tedarikçilerin değerlendirilmesi, firmanın ürün çeşitliliğini artırma ve farklı kalite seviyelerini karşılayabilme imkanı sağlar. Buda, müşteri taleplerine daha iyi yanıt verme ve pazarda daha rekabetçi olma fırsatı sunar.

JPEG görüntüsü-11475FD894E0-1_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 21.25_edited.jpg
 • TradeRota, tedarikçilerin diğer firmalara olan fiyat politikasını analiz ederek daha rekabetçi fiyatlar elde etmeyi ve firmaya daha rekabetçi fiyat teklifleri sunan tedarikçileri belirleme imkanı sağlar.Bu sayede, firma ürünlerini rekabetçi bir şekilde pazara sunabilir ve müşterilerin tercihlerini kazanabilir.​​

 • Birden fazla alternatif tedarikçiye sahip olmak, tedarik güvenliğini artırır. Beklenmedik durumlarda veya mevcut tedarikçi sorunlarıyla karşılaşıldığında, alternatif tedarikçilere geçiş yaparak iş sürekliliğini sağlamak mümkün olur.

 • ​Tedarikçi firmalarla uzun vadeli anlaşmalar ve işbirlikleri kurmadan önce, ürünün maliyetini ne kadara uygun alabileceğinizi ve çeşitli avantajlara sahip olmanızı sağlar.

 • LinkedIn

Linkedin

 • Instagram

Instagram

 • Twitter

Twitter

Bizimle İletişime Geçin

Bizi Takip Edin

bottom of page