TradeRota
top of page

TİCARİ VERİ BANKASI

Teknik İstihbarat & İhale Sorgulama

Bizim tüm yaptıklarımız bizim inanışımız süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumaktır. Biz ticarette bilginin güç olduğuna inanırız. Bizim süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumamız şirketlere nokta atışı ihracat yaptıracak bilgiler paylaşmamızdır.

wepik--20230609195636w87K.png
 • Dış ticarette yeni müşteri bulmak için kullanılan fakat pek bilinmeyen tekniklerden biride ilgili ürünün hedeflenen ülkelerdeki uluslararası kamu ihalelerini kazanan firmaları tespit edip onları tebrik ederek ilgili ürünün aynısını veya benzer ürünlerin ihracatçısı olarak herhangi bir tedarik süreçlerinde yardımcı olunabileceğini bilgilendirmektir.

 • Ayrıca üretim yapan firmaların, rakip ürünlerin teknik çizimlerine ve patent bilgilerine erişmesi firmalara inovasyon yapma, ürün kalitesini ve performansını artırma imkanı sunar.

 • Aynı zamanda ürüne yönelik uluslararasi makaleler, sektörel raporlar ve akademik dokümanların içerisindeki detaylı bilgiler ile sektör ve ürün hakkında geleceği öngörebilmek, pazar trendlerini, tüketici tercihlerini ve rekabet ortamını anlamak adına değerli bir kaynak oluşturur.

OIUGFV0_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 21.38.54.png
wepik--20230609195636w87K.png
3d-rendering-x-ray-robotic-arm-isolated-black-background.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 22_edited.jpg
 • Potansiyel müşterilerle ve ihale kazananlar ile iş yapmak ihracat için kritik öneme sahip. Ancak uluslararası ihalelerin yayınları devletlere göre değişir ve her devlet farklı kaynaklar kullanır. Bu durumda bütün devletlerin ihale sistemlerini analiz etmek ve tarayarak güncel bilgilere ulaşmak zorlu bir süreçtir. Aynı zamanda sürekli güncellenen ve karmaşık kaynaklarda araştırma yaparak gerekli olan bilgiye ulaşmak zaman bir hayli zaman alır.

 • İnovatif küresel firmalar yeni bir ürün geliştirirken rakip ürünlerin modellerini, teknik çizimlerini ve patentlerine ulaşıp daha iyisini yapmayı amaçlar. Böylelikle ürünü son kullanıcılar için daha kullanışlı ve modern haline getirerek ürünün piyasa tarafından kabul edilmesini sağlar.  Fakat bu teknikler bir çok firma tarafından kullanılmadığı için piyasaya çıkardıkları ürünün kabul edilmesi için extra pazarlama ve reklam bütçeleri ayırmak zorunda kalırlar.  Aynı zamanda ürün geliştiricilerin bu bilgilere erişme süreci oldukça zaman ve karmaşık yoğun araştırma gerektirir.

 • Yapılan en yaygın hatalar ise ihracatı yapılan ürüne yönelik uluslararasi makaleler, sektörel raporlar ve akademik dokümanların araştırılmaması ile ürünün gelecekteki durumunu öngörmeyi, pazar trendlerini, tüketici tercihlerini ve rekabet ortamını anlamayı imkansızlaştırır.

wepik--20230609195636w87K.png
 • TradeRota, devletlerin ve uluslararası resmi kuruluşların karmaşık ihale sistemlerinin kapsamlı analizi yaparak güncel bilgilere erişimi kolaylaştıracak rapor hazırlar, böylece ihracat yapan firmalar ihale kazanan potansiyel müşteri firmalara ulaşabilir ve işbirliği imkanı sağlayabilir.

 • TradeRota, rakip ürünlerin yurtdışı marka tescilini ve patentlerini kapsamlı bir şekilde araştırır ve firmalara, rekabet ortamını daha iyi anlamayı, rakiplerin fikri mülkiyet haklarına saygı göstererek hukuki sorunlardan kaçınmayı ve kendi marka stratejinizilerini oluşturmayı sağlayacak bilgileri paylaşır.

16844.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 22_edited_edited.jpg
 • TradeRota rakip firmaların ürünlerini kapsamlı bir şekilde analiz ederek, firmalara inovatif ve farklılaşmış ürünler tasarlamaları için rehberlik edecek modellerin çizimlerini paylaşır. Bu sayede firmalar, rekabet ortamında ürün avantajı sağlayarak pazar paylarını artırabilirler.

 • TradeRota, sektördeki lider ve rakip ürünlerin teknik çizimlerini kapsamlı araştırması yapıp firmalara inovasyon yapma, ürün kalitesini ve performansını artırma imkanı sağlar.

 • TradeRota, ihracat yapan firmalar için ürünleri hakkında uluslararası makaleler, sektörel raporlar ve akademik dokümanları araştırarak önemli bilgileri sunar. Bu sayede firmalar, ürünlerinin gelecekteki durumunu öngörebilir, pazar trendlerini, tüketici tercihlerini ve rekabet ortamını daha iyi anlayabilirler.

Bizi takip edin

Bizimle İletişime Geçin

bottom of page