TradeRota
top of page

TİCARİ VERİ BANKASI

  Yurtdışı Reklam Konumlandırma Haritası

Bizim tüm yaptıklarımız bizim inanışımız süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumaktır. Biz ticarette bilginin güç olduğuna inanırız. Bizim süregelen ilkel ihracat yöntemlerine meydan okumamız şirketlere nokta atışı ihracat yaptıracak bilgiler paylaşmamızdır.

wepik--20230609195636w87K.png
 • Firmalar reklam vermeden önce, reklam için ayırılan bütçeden maximum verim elde etmek için doğru reklam stratejilerine ihtiyaç duyar. Bunlardan birisi özellikle reklam verilecek ülkede özellikle potansiyel müşterilerin yoğun olduğu bölgeleri ve hedef kitlenin haritadaki konumlandırmasına göre reklam vermektir.

 • Çünkü doğru müşteri kitlesine reklam vermek, tıklanma oranlarını artırdığı için kişi başına olan reklam maliyetlerinide düşüreceğini bilir.

 • Aynı zamanda veri analizi, yaratıcı, inovatif, yenilikçi ve NLP teknikleri ile reklam yapan firma ürünlerini veya hizmetlerini diğerlerinden ayıran özellikleri vurgulayarak potansiyel müşterilerin zihninde öne çıkmayı ve onları markaya bağlayan bir ilişki kurmak ister.

view-from-satellite-earth-surface-geolocation-gps-coordinates_edited.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 22.57_edited.jpg
wepik--20230609195636w87K.png
5427938.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 23.00.19.png
 • Reklam verilecek ülkede özellikle potansiyel müşterilerin yoğun olduğu bölgeleri ve hedef kitlenin haritadaki konumlandırmasını dikkate almadan reklam yapan firma, beklentilerini karşılamayacağının farkında değildir.

 • Doğru bölgeye reklam vermemek reklamların tıklanma oranlarını azaltacağı için, reklamların kişi başına gösterim maliyeti artıracaktır, reklam maliyetlerinin yükselmesi durumunda ise dönüşüm oranlarıda düşeceği için daha fazla para harcayarak daha az para kazanılacaktır.

 • Yapılan hataların en büyüğü ise bilinçsiz bir şekilde verilen reklam bütçelerinin israf edilmesidir.

wepik--20230609195636w87K.png
 • TradeRota, reklam verilecek ülkedeki potansiyel müşteri firmaların yoğunluk bölgesine göre detaylı analiz yapar ve potansiyel müşterilerin yoğun olduğu bölgeleri belirler.

 • TradeRota, hedef kitlenin konumlandırmasını dikkate alarak doğru bölgeye odaklanır. Konum yoğunluk haritalarını kullanan firmalara potansiyel müşterilerin yoğun olduğu bölgelere reklam yapılmasını sağlar.

 • Reklam yapmayı planlayan firma elde ettiği bilgiler sayesinde kendisi için en doğru stratejiyi belirleyebilir.

 • TradeRota, firmaların reklam bütçesini en doğru bölgelerde kullanmasını sağlayarak rakip firmaların yaptığı hataların aynısının yapılmasını engeller.

3d-render-global-technology-network-communications-background.jpg
Ekran Resmi 2023-06-11 23.03.12.png
 • TradeRota bu sayede firmaya reklamların tıklanma oranları artmasını, kişi başına gösterim maliyetini düşürmesini ve dönüşüm oranlarının yükselmesini sağlar.

Bizi takip edin

Bizimle İletişime Geçin

bottom of page